Это описание. Нажмите, чтобы отредактировать этот текст
Это описание. Нажмите, чтобы отредактировать этот текст
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 "КАЗКА"
комбінованого типу
Мелітопольської міської ради Запорізької області
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Якщо Ви бажаєте, щоб Ваша дитина здійснювала навчання, виховання та розвиток в нашому дошкільному закладі, Вам необхідно зареєструватися на https://reg.isuo.org/preschools/view/id/41552Перед реєстрацією бажано ознайомитися з інформацією про дошкільні навчальні заклади та статистикою зареєстрованих заявок на https://zp.isuo.org/ru/
Коли Ви обрали заклад для Вашої дитини, Вам необхідно пройти on-line-реєстрацію, заповнивши реєстраційну форму.
Покрокова інструкція для батьків
"Електронна реєстрація дітей в ДНЗ"
При вході на портал Електронної реєстрації дітей в дошкільні навчальні
заклади, Ви можете ознайомитися з проектом, ознайомитися з переліком пільг на надання місця в дитячому садку і вибрати підходящий для Вашої дитини дитячий садок.
Крок № 1.
Щоб подати заявку на зарахування дитини в дитячий сад, необхідно спочатку зареєструватися.
Для цього, натисніть на кнопку "Реєстрація" у верхньому правому куті вікна. У вікні реєстрації заповніть обов'язкові поля (вони виділені жирним).
Введіть зручний для Вас логін і внесіть два рази пароль. У полі E-mail вкажіть Вашу електронну адресу (електронну скриньку), на який будуть приходити повідомлення. Підтвердивши дозвіл на обробку персональних даних, натисніть кнопку «Зареєструватися».
На Вашу електронну скриньку прийде повідомлення у якому буде зазначено : Ваш логін та пароль для входу в особистий кабінет на порталі Електронної реєстрації та ссилка натиснувши яку Ви увійдете до порталу Електронної реєстрації.
У відповідні поля вводите Ваш логін та пароль натискаєте кнопку «Увійти».
Крок №2
На закладці «Список ДНЗ» Ви можете переглянути інформацію про всі дошкільні установи Вашого регіону. Для цього, в полі «Населений пункт» виберіть свій населений пункт, розгортаючи дерево адміністративного устрою, наприклад: Запорізька обл. - м. Мелітополь.
У полі «Бажаний рік зарахування» виберіть той рік, в якому Ви хочете, щоб Ваша дитина була зарахований в дитячий сад. Внизу в списку Вам будуть представлені всі дитячі садки вибраного населеного пункту з зазначенням даних про заявки на зарахування до цих навчальних закладів.
Натиснувши кнопку «Докладніше» навпроти ДНЗ, можна проглянути всю інформацію про цей навчальний заклад.
На сторінці інформації Ви можете подивитися інформацію про цей навчальний заклад. Детальну інформацію про навчальному закладі можна також подивитися на порталі Інформаційної системи управління освітою isuo.org, натиснувши на «Інформація про ДНЗ на порталі ІСУО».
На закладці «Черга» Ви можете переглянути інформацію про черги на зарахування дітей до цього навчального закладу.
У даному розділі відображаються тільки прийняті заявки. Коли Вашу заявку приймуть у відділі освіти, під своїм логіном і паролем Ви зможете на даній сторінці бачити не тільки номери заявок, але і прізвища дітей, які знаходяться в цій черзі.
Крок № 2 (Подання заявки)
Перейдіть на закладку «Мої заявки». На даній закладці Ви можете подати нову заявку і спостерігати за статусом вже поданої заявки. Щоб додати нову заявку, натисніть кнопку «Нова заявка».
Далі, необхідно внести інформацію про дитину, заповнивши відповідні поля.
Поля, виділені напівжирним, обов'язкові для заповнення. Обов'язково внесіть прізвище, ім'я, по батькові та дату народження дитини.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ДАНІ НЕОБХІДНО ВНОСИТИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, ЗГІДНО СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ.
Прізвище, ім'я, по батькові та інші персональні дані дитини повинні бути написані в точності, як і в документі. Так, наприклад, якщо ім'я дитини Анастасія, а в заявці вказано ім'я Настя, то така заявка буде вважатися не правильною.
Заявки, в яких вказані дані не українською мовою або відмінні від даних у документах, будуть відхилені працівниками відділів освіти.
У полі «Населений пункт» необхідно вибрати свій населений пункт, розгортаючи дерево адміністративно-територіального устрою, наприклад : Запорізька обл. – м. Суми – Мелітополь.
Після вибору населеного пункту, в полі «ДНЗ», Вам будуть представлені всі дитячі садки вибраного населеного пункту для вибору бажаного.
ПОДАТИ ЗАЯВКУ МОЖНА ЛИШЕ В ОДИН ДИТЯЧИЙ САДОК.
Далі, необхідно вказати бажаний рік зарахування дитини в дитячий садок.
Вкажіть місце народження, адреса реєстрації та адреса проживання дитини. Обов'язково необхідно вказати серію та номер свідоцтва про народження дитини. Ці дані необхідні для перевірки унікальності введених даних (для запобігання реєстрації в електронній черзі двох або більше осіб під одними і тими ж персональними даними).
Для успішної реєстрації дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, необхідно вказати достовірну інформацію. Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відділу освіти , або до вибраного Вами дошкільного закладу) з оригіналами (копіями) документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Щоб прикріпити до заяви скан-копії, натисніть на кнопку «Вибрати файл» навпроти відповідних полів і виберіть відповідний файл на комп'ютері (сиситема підтримує наступні формати файлів: jpg, jpeg, png, gif, pdf, zip, tar, rar):
Якщо дитина перебуває на диспансерному обліку, виберіть «Так» навпроти поля «Диспансерний облік» і вкажіть напрямок обліку.
Якщо дитина має право на пільги при зарахуванні до дошкільного навчального закладу, поставте «Так» у відповідному полі та вкажіть необхідні дані про документ, що підтверджує право на пільги (при необхідності прикріпіть скан-копію документа або надайте документ до відділу освіти). У переліку категорій пільг представлені всі наявні в Україні категорії, яким держава надає пільги при зарахуванні дітей у дошкільні навчальні заклади.
Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів, Ваша заява буде анульована. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена оригіналами документів, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.
Далі, необхідно внести дані про одного з батьків дитини або його офіційних представників. У полі «Тип» необхідно вибрати зі списку, чиї дані Ви будете вносити (матері, батька або опікуна). Далі, внесіть прізвище, ім'я та по батькові, вкажіть адресу реєстрації та адреса проживання заявника. Вкажіть паспортні дані
У полі «Телефон» вкажіть контактний номер телефону, за яким можна буде зв'язатися щодо зарахування дитини в ДНЗ. У полі «e-mail», відповідно, вкажіть електронну пошту.
При необхідності Ви можете вказати контактні дані ще одного представника дитини. Для цього натисніть кнопку «Додати представника дитини» та внесіть відповідну інформацію. Після внесення всіх необхідних даних натисніть кнопку «Зберегти». На адресу Вашої електронної пошти прийде лист в якому буде зазначено, що заявка додана. Тепер на закладці «Мої заявки» Ви зможете стежити за статусом своїх заявок і за ходом електронної черги.
За допомогою кнопки видалення подану заявку можна видалити. При цьому в полі "Причина відхилення" буде вказано: "Відхилено автором заявки".
Тільки після цього Ви маєте право подати нову заявку.
Наявність електронної реєстрації в дошкільні навчальні заклади є обов'язковою умовою зарахування дитини
до дошкільного навчального закладу.
При успішній реєстрації заявці встановлюється статус «Зареєстровано в черзі», дата та час реєстрації не підлягає зміні за жодних умов.
Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи в дошкільному навчальному закладі з оригіналами документів та ксерокопією (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена оригіналами документів, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.
Зарахування дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється:
Ø згідно зі ст. 53 Конституції України – кожен має право на освіту;
Ø згідно зі ст. 34 Закону України “Про освіту” – прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків;
Ø згідно зі ст. 14 Закону України “Про дошкільну освіту” – комплектування груп дошкільного навчального закладу;
Ø згідно зі ст. 36 Закону України “Про дошкільну освіту” – батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад;
Ø згідно з п.6, 7, 8, 9, 10 “Положення про дошкільний навчальний заклад”;
Ø згідно зі Статутом дошкільного навчального закладу КЗО “Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) № 2комбінованого типу” Мелітопольської міської ради Запорізької області
ПОЗАЧЕРГОВИЙ ПРИЙОМ ДО ДНЗ
Освіта в Україні визнана пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку суспільства. Саме тому одним із основних принципів освіти у нашій державі є доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою (ст. 6 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-ХІІ).
Водночас нормами законодавства встановлено низку пільг для різних категорій населення щодо реалізації права на отримання дошкільної освіти. Так, у першочерговому порядку надаються місця у дошкільних навчальних закладах для дітей:
Дітям військовослужбовців. Згідно з п. 4 статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Дітям працівників міліції. Згідно з статтею 22 Закону України «Про міліцію».
Дітям працівників державної кримінально-виконавчої служби. Згідно з п. 5 статті 23 Закону України «Про держану кримінально-виконавчу службу України» на осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється дія статей 22 і 23 Закону України Про міліцію».
Окрім того, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі — Закон № 796) пільги на позачергове обов’язкове забезпечення місцями у дошкільних закладах освіти незалежно від відомчої підпорядкованості надано:
дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з п. 2 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
дітям осіб, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 17 ч. 1 ст. 20);
дітям, зазначеним у статті 27 Закону № 796, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою (п. 2 ч. 3 ст. 30).
ПРИЙОМ ДІТЕЙ ДО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником на підставі:
Ø заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
Ø свідоцтва про народження дитини;
Ø медичної довідки про стан здоров`я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
Ø довідки дільничного лікаря про епідемологічне оточення дитини;
Ø заяви – згоди на обробку персональних даних;
Ø документів на встановлення батьківської оплати за харчування (пакет документів, які підтверджують право на пільги при оплаті за харчування (чорнобильці, багатодітні, малозабезпечені тощо)).
ПРИЙОМ ДІТЕЙ В ГРУПИ КОМПЕНСУЮЧОГО ТИПУ
Відповідно до Порядку комплектування дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 27.03.2006 № 240/165:
до дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу направляють дітей за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, та встановлюють граничний термін їх перебування місцеві органи управління освітою з урахуванням висновку психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМПК) для спеціальних дошкільних навчальних закладів або територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру (для санаторних дошкільних навчальних закладів) (п. 4);
прийом дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу здійснюється керівником закладу протягом календарного року на підставі:
висновку інклюзивно-ресурсного центру ;
направлення місцевого органу управління освіти;
усім дітям з недорозвиненням мовлення рекомендовано мати висновок сурдолога (п. 5).
Протипоказаннями для прийому дітей до дошкільних навчальних закладів (груп) компенсуючого типу є: усі хвороби в період загострення; хронічні захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, травлення та ін. у період декомпенсації, ендокринні захворювання, що потребують індивідуального догляду і лікування; інфекційні хвороби до закінчення строку ізоляції, бацилоносії дифтерії та кишкових інфекцій; період лікування заразних та паразитарних хвороб очей та шкіри; злоякісні захворювання крові, недостатність кровообігу будь-якого ступеня; активні форми туберкульозу; часті судомні пароксизми (денні і нічні); психічні захворювання, що супроводжуються тяжким та глибоким недоумством та іншими важкими нервово-психічними розладами; різні форми енурезу, енкопрезу; психопатія і психопатоподібні стани різного характеру; венеричні захворювання; тяжкі вади опорно-рухового апарату, що унеможливлюють самостійне пересування та обслуговування.
Згідно п. 18 “Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень”, затверджене наказом МОЗ України від 03.12.2006р. № 48: питання зарахування до дошкільного навчального закладу дітей, яким проводились профілактичні щеплення з порушенням установлених строків у зв`язку з мед.протипоказаннями вирішується консіліумом відповідних лікарів за умови благополучної епідемологічної ситуації;
Довідка дільничного лікаря, форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров"я України від 27.12.99 №302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у закладі, а також якщо їй проведено профілактичні шеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Питання зарахування до дошкільного навчального закладу дітей, батьки яких відмовились від щеплень, вирішується лікарською консультаційною комісією (наказ МОЗ України № 43429.11.2002 та затверджене цим наказом “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільних навчальних закладів).
Формування новостворених груп проводиться на прикінці поточного навчального року. Діти зараховуються до ДНЗ з 2 – х річного віку (станом на 01 вересня поточного року).
Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками та діагнозами, встановленими на підставі обстеження психолого-медико-педагогічної консультації.
Наповнюваність груп у дошкільному закладі становить:
для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб;
для дітей віком від трьох до шести років – до 20 осіб;
для дітей з порушеннями мовлення віком від 4 років – до 12 осіб;
для дітей з порушеннями зору від 4 років - до 12 осіб.
ЗА ДИТИНОЮ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ МІСТО В ДНЗ:
-
у разі її хвороби;
-
карантину;
-
санаторного лікування;
-
на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють;
-
у літньо-оздоровчий період.
Дитина, що не відвідує сад більше трьох днів, повинна мати довідку від лікаря. При поверненні після більш тривалої відсутності надається довідка про стан здоров'я й контактах за останні 21 день та довідка результату аналіза калу на яйцеглист. Необхідно заздалегідь повідомляти про день виходу після тривалої відсутності.
ВІДРАХУВАННЯ ДИТИНИ З ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
-
за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
-
на підставі медичного висновку про стан здоров`я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
-
у разі закінчення терміну перебування дитини в дошкільному закладі, зазначеного висновком обласної психолого-медико-педагогічної консультації;
-
у разі несплати батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2 місяців;
-
у разі невідвідування дитиною дошкільного закладу без поважних причин.
Щомісяця фахівцями закладу проводиться аналіз комплектації груп та узагальнюються дані фактичного відвідування дітьми закладу.
Зарахування дітей до дитячого садка
без обов'язкових щеплень