top of page
1 Прoтидії домашньому насильству.jpg
насильство_стоп.jpg

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

20180611140115-9267.png
Благополуччя.PNG

            Проблема насильства над дітьми є досить гострою та актуальною. Ця проблема небезпечна насамперед тим, що від неї страждають діти, страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім'ї, вони в майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

            Найчастіше насильство над дітьми проявляється в сім’ї. Найбільш розповсюдженими причинами жорстокого поводження з дітьми є: негативні моральні якості батьків, злидні сім’ї, конфлікти між батьками, асоціальний спосіб поведінки батьків, незадоволеність батьками власним соціальним станом, життєвими невдачами. Жорстокість може бути проявом психічного захворювання батьків чи інших кривдників.

             Велику роль в розповсюдженні жорстокості до дітей відіграє необізнаність батьків або осіб, що їх замінюють, про те, які заходи впливу неприпустимі по відношенню до дитини, нерозуміння, що не кожне покарання іде їй на користь. Не менш важливе значення має також низький рівень правової культури населення, недостатні знання законодавчих норм, що охороняють права дитини та гарантують покарання насильників. В тому числі, за порушення основних прав людини та дитини.

            Діти, які зазнали приниження і наруги, як правило, стають носіями агресії, сповідують культ сили. Найбільш типовими наслідками такої ситуації стають скарги батьків чи вчителів на поведінку дітей: бійки, конфлікти з оточуючими, низька шкільна успішність, замкненість тощо.

             Діти, які зазнають жорстокого поводження і насильства, звертаються по психологічну допомогу вкрай рідко. Насамперед, це випадки сексуального насильства щодо підлітків, побиття батьками.

              Подолання такого негативного явища як насильство над дітьми  можливе лише за умови об'єднання зусиль державних органів та установ,  громадських організацій та кожного громадянина. І кожен з нас має сказати "Ні!" насильству над дітьми у власній родині. Сім'я - це саме те місце, яке має бути затишком, місцем безпеки і комфорту для дітей у нашому досить бурхливому світі, місцем, де тебе їх зрозуміють і будуть поважати, де вони зможуть нікого не боятися і почувати себе в безпеці.

Виявлення та протидія домашньому насильству відносно дітей

Домашнє насильство — це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.                                                                                                                                                                         Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Насильство в сім'ї. Його прояви, наслідки, захист та профілактика.

Найчастіше насильство проявляється в сім'ї. Це реальна дія чи погроза фізичної, сексуальної, психологічної або економічної образи та насильство з боку однієї особи щодо іншої, з якою вона має чи мала інтимні або інші значущі стосунки.

 Витоки насильства в сім'ї закладено у звичаях суспільства, в системі норм і правил, які передбачають для чоловіків, жінок та дітей різну визначену поведінку: активну та агресивну для чоловіків, поступливу для жінок і покірну для дітей. Значною мірою така поведінка є наслідком традиційного виховання, за якого агресивна поведінка чоловіків розглядається як єдиний та прийнятний спосіб вирішення проблем. Хлопчиків навчають бути напористими у досягненні своє мети, тоді як дівчаток вчать терпіти й пристосовуватися. Результатом такого впливу сім'ї та оточення є нинішня сумна картина насильства над жінками в нашій країні. Крім того, воно може здійснюватися й над іншими членами сім'ї,особливо над дітьми.

Факти про насильство.JPG

ПОСІБНИКИ МОН   БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ

Насильство в сім'ї дуже впливає на життя дітей і підлітків. Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім"і. Діти, матері яких зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, 50% з них схильні до зловживань наркотиками та алкоголем.

ВИДИ НАСИЛЬСТВА В СІМ`Ї

Види насильсьва.jpg

           Найнебезпечніше те, що насильство дає дуже серйозні негативні соціальні наслідки. Воно породжує терор, безладдя; відчуття відсутності допомоги, невпевненості, безнадійності або безсилля; відчуття провини; відчуття придушення волі; примари; відсутність самоповаги; настирливі спогади; напади страхів, депресію; фобії, смуток; роздуми про самогубство; самозвинувачення; втрату довіри; сумніви щодо віри в щось; наркотичну/алкогольну залежність; жагу помсти.

Індикатори наса.JPG
насильство.JPG

Насильство над дітьми можна класифікувати також за такими ознаками:

- у залежності від стратегії кривдника – явне та приховане (непряме);

- за часом: те, що відбувається зараз, і те, що трапилося в минулому;

- за тривалістю: одноразове або багаторазове, що триває роками;

- за місцем та оточенням: вдома - з боку родичів; у школі – збоку педагогів або дітей; на вулиці – з боку дітей або незнайомих дорослих.

Міфи і правда про насильство в родині

 

Права в цифровому серед.PNG

Не ігнорувати і не забороняти: як захистити дітей від кібербулінгу

ФОРМУВАННЯ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ В ІНТЕРНЕТІ

Ne-ignoruvaty-i-ne-zaboronyaty-yak-zahys
29-13_kopiya_4.jpg
bottom of page