ГРУПА "КРИШТАЛИК"
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 "КАЗКА"
КОМБІНОВАНОГО ТИПУ
МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
"Немає щастя вищого за здорові очі"
Людвиг Фейербах
Пропоную відвідати:
"ДИТИНА ЗАМОВЛЯЄ РОЗВИТОК"
Вчитель-дефектолог (тифлопедагог) ДНЗ №2 «Казка» - УСТИМЕНКО МАРИНА ІВАНІВНА
Освіта: повна вища
Кваліфікаційна категорія: "спеціаліст вищої категорії"
Графік роботи: понеділок – п’ятниця – 8.00 – 13.00
Прийом батьків: п’ятниця 8.00 – 9.00
Основне завдання вчителя-дефектолога – корегування та компенсація основного дефекту а також різних вторинних порушень (неточність зорового сприймання, викривлені уявлення про предмети, пасивність рухів, невпевненість у собі, порушення мовних процесів, звуковимови).
З метою усунення цих вад, я, тифлопедагог проводжу з дітьми групові, під групові та індивідуальні заняття. Свою роботу будую з урахуванням рекомендацій лікаря – офтальмолога Бабаніної Наталії Олексіївни, та узгоджую з батьками.
Навчання та виховання дітей з вадами зору має свої особливі задачі та принципи, спрямовані на відновлення, корекцію і компенсацію порушених й недорозвинених функцій, організацію диференційованого навчання, підготовку до життя в сучасному суспільстві.
Переоцінити важливість якісного зору для життя людини неможливо. Це відображено і в народній мудрості – «бережи, як зіницю ока», і у висловах митців: «Зір – це місце зустрічі речей і думок, це перлинні ворота між сонцем і душею» (Юстейн Гордер).
Здатність бачити навколишній світ, милуватися його красою, сприймати інформацію, працювати, творити неможлива без нормальної зорової функції. А нині, у часи бурхливого технічного прогресу, наші очі зазнають все більших навантажень. Комп’ютери, смартфони, планшети, телевізори, покетбуки роблять життя комфортнішим, насичують інформацією, але, на жаль, надмірно навантажують наші очі. Діти, які ще навіть не навчилися ходити, вже грають у комп’ютерні ігри і дивляться мультфільми на екранах мобілок. А з 6 років починається шкільне навчання, і навантаження на очі збільшується. Тривожними є показники зростання частоти короткозорості та інших розладів зорової функції серед дітей і представників інших вікових груп…
Чи можна якось зарадити проблемі? Як вчасно розпізнати, чи є у дитини розлади зорової системи? Як зберегти якісний зір і підтримати здоровий стан очей?
На ці та багато інших запитань Ви знайдете відповіді на нашому сайті.